Slide background

MČR na klasických tratích

Ve dnech 23. -24. 9. se konalo Mistrovství České republiky v ROB na klasických tratích. Tentokrát se pořádání ujal oddíl z Brna a český šampionát se běžel v Hostýnských vrších na Rusavě. Dalo se tedy očekávat, že tratě budou náročné. Ubytování bylo v kempu Nad přehradou v retro chatičkách, které by si zasloužili, jako mnoho takovýchto zařízení, nemalou investici. Ale prostředí, pivo, limo a jídlo bylo super. Stejně tak závody byly krásné a tratě adekvátní dané soutěži, těžké, dlouhé a kopcovité. Lesy byly krásně průběžné, a kdo měl natrénované kopce, tak to byla pohodička. ...

Bohužel se trend krásného počasí posledních týdnu nepotvrdil a tak se v sobotu běželo v deštivém, ale teplém počasí. V neděli pak bylo chladno, ale zase bez deště. Jelikož máme toto počasí natrénované z letního soustředění, tak jsme nebyli zaskočeni.

První závod byl v pásmu 3,5 MHz. Bohužel byl les dost mokrý, což pravděpodobně ovlivnilo i výkon (slyšitelnost) některých vysílačů a tak volba pořadí byla o něco náročnější. Cíl byl u malé hospůdky, kde si někteří dopřáli limo, pivo i klobásku. Kačka doplatila na volbu pořadí a vítězka ji trochu utekla, Lenka zabojovala slušně a byla čtvrtá. Šéba využil malou účast ve své kategorii a s náskokem 20 minut zvítězil. Stejně jako Šéba zvítězil i Ondra a Jitka. Kuba byl druhý, Johča a Martina třetí, Martin byl pátý a Adam devátý.

Na druhý závod v pásmu 144 MHz se šlo na start pěšky. Naštěstí se šlo do kopce, takže to byla pro všechny povzbuzující informace. Cíl byl situován v kempu. Tratě byli opět hezké, i když v daném terénu velmi náročné. Kačka si zlepšila náladu a obsadila druhé místo, Lenka byla třetí. Šéba opět s velkým náskokem zvítězil. Ondra byl druhý, Jitka první, Martina druhá, Martin pátý. Po několika letech si přijela zazávodit i Pája Horová, využila svou šanci dokonale a zvítězila.

autor článku: Jitka