Slide background
Slide background

MČR ve štafetách a na KT 144 MHz, NŽ klasika 3,5 MHz

Bolevecký šotek

Tento víkend 20.-22.2.2022 se náš oddíl zúčastnil celkem tří závodů – dvakrát Mistrovství České republiky ve štafetách a na krátké trati ve dvoumetru a jednoho závodu v klasické trati na 80tce počítaného do Národního žebříčku. Závody se konaly v Plzni a okolí pořádané pod taktovkou chebského oddílu.


V sobotu hned ráno, po společné snídani, se naše parta vydala na první etapu, kterou byly štafety. Atmosféra na trati i v na předávce byla díky závodníkům i fanouškům parádní a dodala všem spoustu energie a zápalu do boje. Za náš oddíl FPA závodilo celkem 5 tříčlenných štafet, dvě v kategorii D20, dvě v M20 a jedna v M14. V obou hlavních kategoriích jsme vybojovali první místo a štafety ve složení Kuba Kl.-Martin-Ondra a Johy-Klára-Jitka se staly mistry ČR. Velká pochvala patří i našim nováčkům, Elišce a Kubovi P., kteří se štafet a takto velkých závodů účastnili úplně poprvé a v obou případech si vedli skvěle.

Odpoledne následoval závod na klasické trati na 80tce, kde se nám opět dařilo. Druhé místo si zde vyběhli Ondra, Johy a Jitka, třetí Martina a Kuba Kl., Šébovi a Martinovi to o kousek uteklo a získali 4. místo.

V neděli jsme se odpočatí a plni sil do další etapy vrhli na poslední závod tohoto víkendu, a to na MČR na krátké trati 144 MHz. Jak už to tak u dvoumetru bývá, ne vždy každému ukazuje správnou cestu, ale my jsme i tak zabojovali a dopadli jsme opět výborně: první místo si vyběhli Ondra a Johanka a stali se tedy přes víkend dvojnásobnými mistry ČR, druhé místo získala Jitka, třetí Martina, o kousek čtvrtí Jana, Šéba, Kuba Kl..

Na celkové výsledky ze závodů se můžete podívat zde: https://www.ardf-cheb.cz/det/472/bolevecky-sotek-20-2222022/

Víkend byl opravdu vydařený, výsledky, dobrá nálada v kolektivu a krásné počasí nás nabily na další dny. Všem zúčastněným ještě moc gratulujeme k výkonům i k medailím a držíme palce na další závody.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II