Slide background
Slide background

Konečně závodíme!

Po neobvyklé zimní a jarní přípravě na sezónu jsme se konečně dočkali a začali jsme závodit.
První POSTCOVIDOVÉ závody uspořádal oddíl Chebu nedaleko Plzně. Vše probíhalo poněkud nestandardně tak, abychom dostáli všem hygienickým pravidlům a zákazům. Zpočátku to vypadalo, že se s ostatními závodníky ani nepotkáme, ale nakonec nebylo tak zle. Na start se sice chodilo samostatně, přijímače se odevzdali těsně před vlastním startem a z cíle se mělo odjíždět bezprostředně po doběhu. I tak jsme se mohli pozdravit a popovídat s ostatními závodníky. Většina pak bydlela ve stejném kempu, takže byl čas i na přátelské rozhovory a setkání. Bohužel nebylo žádné oficiální vyhlášení výsledků. Medaile a diplomy jsme obdrželi v sáčku na dalších závodech o týden později. Tak jsme si udělali vlastní vyhlášení výsledků. A že bylo co vyhlašovat.

Velkou radost nám udělal Šéba, který na svém prvním nefáborkovém závodě zvládl celou trať a dokonce porazil všechny své soupeře. Stal se tak mistrem republiky na krátké trati v pásmu 3,5 MHz. Stejný titul získal i Ondra v mužích a Jitka ve veteránkách.
Na klasice v pásmu 144 MHz se opět zadařilo Šébovi. I když mu ubylo soupeřů, na jeho dobrém výkonu to nic nemění. Zvládl svou první 2m výzvu a zvítězil. Svou výbornou formu potvrdil opět Ondra prvním místem a Martina L. ve veteránkách vybojovala druhé místo.
Následující víkend se pořadatelství ujal oddíl Bílovic a v krásném okolí Svratouchu uspořádal dva náročné závody. Závod zase proběhl v omezeném režimu, ale postupně si zvykáme. Hlavní je, že se závodí.
Po prvním závodě na klasické trati v pásmu 3,5 MHz jsme měli 5 medailí. Zlato pro Šébu, z kterého je již ostřílený závodník. Stejný kov pro Ondru a Jitku, bronz pro Martinu L. a Kubu. Výsledky jsme oslavili malou grilovačkou. A druhý den to začalo. 2m jako z učebnice. Tolik zmatených a zoufalých závodníků už v lese nebylo hodně dlouho vidět. Výjimkou nebylo, že několik závodníků běželo na tutéž kontrolu, ale každý jiným směrem. Kdo závod dokončil v limitu se všemi kontrolami, byl borec. Kdo to nevzdal a bojoval do konce limitu o jakoukoliv kontrolu, byl velký bojovník. Takže nás to zase všechny vyškolilo a poučilo, že 2m měří /neměří. Ale kdo umí, ten umí. Ondra si připsal další triumf a potvrdil skvělou formu před posledními nominačními závody.Johy a Martin to dotáhli na třetí místo. Šéba to zvládl také dobře a gratulaci za bojovnost zaslouží i David i ostatní, kteří se z lesa vrátili.
Nebojte, na soustředění se do tohoto prostoru s 2m jistě vrátíme a přijdeme tomu na kloub.
Koncem července čekají všechny reprezentanty poslední nominační závody. Na postup na ME v Bulharsku má našlápnuto Ondra, Martina J., Klára, Kuba a Johča. Doufejme, že to většině z nich vyjde.
O svou nominaci již zabojoval i David. Pro tentokrát mu to nevyšlo, ale věřím, že to klapne příští rok. Jen je třeba to nevzdat, nezlenivět a zabojovat.

Jitka

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II